Który bank nie sprawdza BIK?

Biuro Informacji Kredytowej jest bazą do której spływają z banków i SKOK-ów, a w ostatnim czasie nawet z niektórych firm pozabankowych informacje na temat posiadanych kredytów i jakości ich obsługi. Większość osób, które miały problem ze spłatą swoich zobowiązań lub posiadają spore zadłużenie zadaje pytanie: który bank nie sprawdza BIK? Niestety nie mamy dobrych wieści. Przy składaniu wniosku o produkt kredytowy każdy bank sprawdza BIK.

Konto ROR otworzysz bez BIK-u – gorzej z kredytemKtóry bank nie sprawdza BIK?

We większości przypadków bank nie sprawdzi BIKu jeśli ubiegasz się o inny produkt niż  finansowanie, np chcesz otworzyć konto ROR lub lokatę. Natomiast gdy ubiegasz się o kredyt lub pożyczkę to każdy bank pobierze raport z BIKu. Jeżeli w przeszłości miałeś spore opóźnienia w obsłudze swoich kredytów to raczej nie masz co liczyć na to, że otrzymasz kredyt w banku. Od niedawna również niektóre instytucje udzielające pożyczek i chwilówek sprawdzają historię kredytową w BIK. Jeżeli miałeś tylko niewielkie opóźnienia lub Twoja zdolność kredytowa nie pozwala na skorzystanie z pożyczki w banku to być może otrzymasz pożyczkę w którejś z tych instytucji. Jeśli jednak opóźnienia były spore, doszło do windykacji lub egzekucji komorniczej to również w tych instytucjach możesz mieć problem z otrzymaniem pożyczki.

Nawet gdy firma pozabankowa nie sprawdza bezpośrednio bazy BIK to i tak może dowiedzieć się o Twojej nie najlepszej historii kredytowej sprawdzając bazy gospodarcze np. BIG Infomonitor.

Jeśli masz problem z historią w BIKu a nie potrzebujesz dużej kwoty skieruj swoje kroki do pozabankowych firm z obsługą w domu. Nie gwarantujemy, że każda z tych firm udzieli Ci pożyczki, ale tam masz największe szanse.

Jeżeli potrzebujesz większą gotówkę to najszybciej otrzymasz niebankową pożyczkę pod zastaw samochodu lub mieszkania. Zanim jednak skorzystasz z takiej pożyczki to przede wszystkim przeanalizuj swoją sytuację, bo tego typu pożyczki nie należą do tanich źródeł finansowania. W zamian za ryzyko, które podejmuje firma udzielając pożyczki osobie ze złą historią żąda wysokiej opłaty. Skoro już kiedyś miałeś problem ze spłatą kredytów bankowych to istnieje szansa, że ten problem się powtórzy a wtedy stracisz samochód lub co gorsza dom lub mieszkanie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*