Podwyżka w BGŻ BNP Paribas

podwyżka w BGŻ BNP ParibasOd lipca klientów banku BGŻ BNP Paribas czeka podwyżka. Zwiększeniu ulegną opłaty związanie z niektórymi kontami bankowymi i obsługa kart. Zmiany wejdą w życie 25 lipca 2017 r. Jeszcze w maju z oferty banku wycofane zostanie również dwa rodzaje kont ROR: Konto Praktyczne oraz Plan Aktywny. Na ich miejsce zostaną wprowadzone dwa nowe produkty: Konto Optymalne oraz Konto Maksymalne. Również opłaty za przelewy realizowane w placówkach będą droższe.

Podwyżka opłat za konta i karty

Opłata za prowadzenie konta  Dobrze Dobranego oraz Pakietu M, która do tej pory wynosiła 10 zł od 25 lipca wzrośnie do kwoty 12 złotych. Na szczęście opłaty będzie można uniknąć po spełnieniu warunków określonych przez bank.

Opłata za prowadzenie Pakietu S  wzrośnie z kwoty 5 zł do 8 zł. Tej opłaty również będzie można uniknąć.

We wszystkich rodzajach kont oprócz Konta Dobrze Dobranego i Konta Bankowości Prywatnej opłata za kartę dla pełnomocnika wyniesie 7 zł.

Opłata za prowadzenie konta oszczędnościowego Sejf wzrośnie aż o 6 zł i będzie wynosić 10 zł.

Opłata za drugi przelew telefoniczny z rachunku Sejf będzie wynosić aż 10 zł. Obecnie kosztuje 1,5 zł.

Podwyżka opłat za przelewy na zlecone w placówkach banku

Do tej pory przelewy zlecane placówkach banku były darmowe. Od lipca ta sytuacja ulegnie zmianie. Koszt zlecenia przelewu w walucie innej niż złoty wyniesie 10 złotych. Koszt przelewy w złotówkach zleconego w oddziale banku BGŻ BNP Paribas wyniesie 6 zł. Dotyczy to również zleceń przelewów na własne konta w BGŻ BNP Paribas.

Obniżki opłat

Obniżeniu ulegnie opłata za nośnik zbliżeniowy do kwoty 1 zł. Obecnie opłata wynosi 5 zł.

Użytkownicy konta Premium nie zapłacą ani złotówki za sprawdzenie salda w bankomacie. Obecnie wiąże się to z kosztem 1,5 zł.

Nadchodzą zmiany

Jeszcze w maju z dotychczasowej oferty BGŻ BNP Paribas zostaną wycofane: Konto Praktyczne oraz Plan Aktywny. Na miejsce wycofanych rachunków wejdą do oferty dwa nowe konta ROR:  Konto Maksymalne i Konto Optymalne. To jeszcze nie wszystkie zapowiadane zmiany. W okolicach wakacji ma pojawić się nowa aplikacja mobilna, a w przyszłym roku system bankowości internetowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*