Gdzie najlepiej otworzyć konto firmowe?

Gdzie najlepiej otworzyć konto firmowe?Konta firmowe są z reguły droższe w utrzymaniu od kont osobistych. Przedsiębiorcy często zadają sobie pytanie: gdzie najlepiej otworzyć konto firmowe, aby nie generowało wysokich kosztów? Kontariusz postanowił poszukać rachunków dla firm niedrogich w utrzymaniu. Mało tego!  Odkrył nawet zupełnie darmowy rachunek. Co brać pod uwagę przy wyborze konta firmowego? Przede wszystkim cenę, funkcjonalność a także potrzeby, które dla różnych firm mogą być inne.  

Czy każda firma musi posiadać konto w banku? Z punktu widzenia prawa większość firm nie musi go posiadać. Do rozliczeń przedsiębiorca może używać konta osobistego. Jednak warto oddzielić swoje prywatne finanse od tych firmowych. Niejednokrotnie to znaczenie podczas kontroli skarbowej kiedy na wyciągu z konta prywatne wydatki są wymieszane z wydatkami firmy i trzeba urzędnikowi składać czasem skomplikowane wyjaśnienia.  Jeśli masz pracowników to z pewnością woleliby aby wynagrodzenie było przelewane z konta firmy a nie z konta szefa. Jednym z powodów może być fakt, że gdy Twój pracownik będzie się starał o kredyt w banku to może zostać poproszony o przedstawienie wpływów z tytułu wynagrodzenia. Wyciąg z przelewem  wynagrodzenia, które pochodzi  z konta firmowego z pewnością będzie dla bankowego analityka bardziej wiarygodnym dokumentem.

Skoro już ustaliliśmy, że warto posiadać konto firmowe to teraz przyjrzyjmy się najbardziej atrakcyjnym ofertom. Po przejrzeniu ofert okazuje się, że konto firmowe wcale nie musi być drogie w utrzymaniu, a nawet może być darmowe. Sprawdź jakie warunki musisz spełnić w aby rachunek firmowy nie generował wysokich kosztów. Przedstawiamy najbardziej atrakcyjne oferty kont dla firm:

Gdzie najlepiej otworzyć konto firmowe?

Konto firmowe w Nest Banku

Zdaniem Kontariusza Nest Bank jest najlepszym rozwiązaniem dla osób nie lubiących przepłacać i ceniących sobie proste rozwiązania. Z tym kontem nie musisz myśleć czy spełniłeś wszystkie warunki niezbędne do uniknięcia opłaty za konto. Po prostu rachunek firmowy w Nest Banku jest darmowy bez żadnych warunków. Nie zapłacisz ani grosza za prowadzenie konta oraz obsługę karty debetowej. Darmowe są również przelewy nie tylko krajowe, ale też europejskie (SEPA). Darmowe są również wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.  Do konta podstawowego istnieje możliwość otwarcia atrakcyjnego konta oszczędnościowego.

Otwórz konto z kontariuszem


Konto FIRMA TO JA w Idea Banku

Aby można było powiedzieć, że konto dla firmy w Idea Banku jest darmowe to musisz wykonać w każdym miesiącu płatności bezgotówkowych kartą na kwotę minimum 400 zł. Wszystkie bankomaty w Polsce są darmowe. Wszystkie bankomaty w Polsce są za darmo bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Oczywiście przelewy krajowe do ZUS i Urzędu Skarbowego oraz  również są za darmo. Bank oferuje szereg usług dodatkowych takich jak  pomoc podczas otwierania firmy oraz konto oszczędnościowe z atrakcyjnym oprocentowaniem.

Otwórz konto z kontariuszem


Konto ING Bank Śląski Direct dla Firmy

Gdzie najlepiej otworzyć konto firmowe? Sprawdź w ING Bank Śląski! Aby uniknąć opłaty za konto firmowe w ING Bank Śląski musisz wykonać w poprzednim okresie rozliczeniowym następujące warunki:

  • Wykonaj z konta przelew do ZUS lub US
  • Zapewnij wpływy zewnętrzne w poprzednim miesiącu na kwotę łączną min. 2000 zł
  • Aby nie płacić za obsługę karty wystarczy dokonać płatności kartą

Otwórz konto z kontariuszem


mBiznes Konto start w mBanku

Aby korzystać z darmowego konta dla firmy musisz:

  • Wykonać w danym miesiącu płatności bezgotówkowych kartą  na kwotę minimum 200 zł
  • Jeżeli w poprzednim miesiącu przelałeś składki ZUS z konta firmowego w mBanku to 5 pierwszych przelewów w miesiącu będzie za darmo. Każdy kolejny kosztuje 1,5 i tej opłaty niestety nie można uniknąć.

Otwórz konto z kontariuszem


Konto dbNET Biznes w Deutsche Banku

Warunkiem uniknięcia opłat jest wykonanie w danym miesiącu przynajmniej jednej płatności karta wydaną do rachunku.

Otwórz konto z kontariuszem


Czy już wiesz gdzie najlepiej otworzyć konto firmowe?

Z bogatej oferty kont firmowych Kontariusz wybrał 5 banków w których jego zdaniem warto otworzyć konto firmowe. Głównym kryterium w wyborze były niskie koszty utrzymania konta i łatwość uniknięcia opłat zawiązanych z rachunkiem firmowym.  Po zapoznaniu się z powyższym wpisem mamy nadzieję, że już będziesz wiedział gdzie najlepiej otworzyć konto firmowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*