Jak nie płacić za konto bankowe?

Jak nie płacić za konto bankowe?Prawie każdy posiadacz konta lub chcący je w niedługim czasie otworzyć zadaje sobie pytanie: Jak nie płacić za konto bankowe? Co zrobić aby rachunek bankowy nie generował wysokich opłat? Jak optymalnie wybrać konto ROR? Dzisiaj Kontariusz postara się na te pytania odpowiedzieć. Podpowiemy gdzie szukać darmowego rachunku. 

Aby nie płacić za konto bankowe istnieje 2 możliwości. Pierwsza możliwość to wybór konta, które nie generuje żadnych opłat bez konieczności spełniania warunków postawionych przez bank. Znalezienie takiego rachunku nie należy do zadań łatwych. Kontariusz znalazł rozwiązanie i w dalszej części wpisu ujawni wyniki swoich poszukiwań.

Drugim rozwiązaniem jest wyszukanie takiego banku, który co prawda nalicza opłaty za usługi związane z kontem bankowym, ale w łatwy sposób można ich uniknąć. Jeśli wybierzesz to drugie wyjście to przed złożeniem wniosku do banku zastanów się jaka będzie Twoja aktywność związana z posiadaniem konta w banku? Jakiej wysokości wpływy będą zasilały twój rachunek? Czy często będziesz płacił za zakupy kartą i w jakiej wysokości będzie płatność? Jeżeli chodzi o przelewy to zakładamy, że jeśli czytasz ten wpis to aktywnie korzystasz z Internetu i będziesz je robił samodzielnie z bankowości internetowej. Zdecydowana większość banków nie pobiera za tego typu przelewy ani złotówki, o ile są krajowe i nie są przelewami ekspresowymi. Jeżeli już odpowiedziałeś sobie na powyższe pytania to przyjrzyj się proponowanym poniżej rozwiązaniom i wybierz najbardziej dostosowane do siebie.

Jak nie płacić za konto bankowe?

Sposób nr 1

Otwórz konto w Nest Banku. Ten bank oferuje funkcjonalne konto, które nie generuje kosztów bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Nie ważne czy płacisz kartą czy też wybierasz gotówkę w bankomacie nie zapłacisz z tego tytułu ani grosza. Nawet gdy konto pozostaje zamrożone i nie wpływają na nie żadne środki  to żadnych kosztów z tego tytułu nie poniesiesz. Nest Bank nie pobierze też żadnej opłaty za wydanie i obsługę karty. Wszystkie bankomaty w kraju masz darmowe.  Zwykłe przelewy krajowe  dokonywane samodzielnie przez Internet również są za darmo.

Otwórz konto z kontariuszem


Sposób nr 2

Jak nie płacić za konto bankowe w innych bankach niż Nest Bank?

Jak już przemyślałeś sobie jak będzie wyglądała Twoja aktywność na koncie to sprawdź poniżej warunki banków i wybierz to konto przy którym uniknięcie opłaty będzie dla Ciebie najłatwiejsze.


ING Bank Śląski Konto Direct

Aby konto było darmowe musisz spełnić następujące warunki:

 • zapewniaj co miesiąc wpływ zewnętrzny na konto w kwocie co najmniej 1000 zł
 • dokonuj w każdym miesiącu płatności kartą na kwotę nie mniejszą niż 300 zł
 •  Gotówkę wypłacaj tylko 0 w bankomatach ING Bank Śląski oraz sieci Planet Cash. W pozostałych bankomatach za darmo możesz wypłacić gotówkę tylko za pierwszym razem w danym okresie rozliczeniowym. Za kolejne wypłaty w “obcych” bankomatach bank naliczy opłatę 2,5 zł

Otwórz konto z kontariuszem


Konto osobiste Intelligo

Opłat związanych z kontem unikniesz jeśli:

 • dokonasz płatności kartą za zakupy w danym miesiącu na kwotę nie mniejszą niż 100 zł
 • wypłacaj gotówkę tylko w bankomatach należących do PKO BP i BZWBK. w innych bankomatach zapłacisz 4,5 zł za każdą wypłatę.

Otwórz konto z kontariuszem


eKonto w mBanku

 • Dokonaj w każdym miesiącu minimum 5 płatności bezgotówkowych kartą wydaną do rachunku
 • Gotówkę wypłacaj tylko w bankomatach należących do Euronet, BZ WBK S.A., Planet cash4you, eCard w kwocie nie mniejszej niż 100 zł.

Otwórz konto z kontariuszem


Raiffeisen Polbank “Konto osobiste wymarzone”

 • Dokonaj min. 1 płatności bezgotówkowej przy pomocy karty
 • Gotówkę wypłacaj tylko w bankomatach należących do Raiffeisen Polbank lub sieci EURONET

Otwórz konto z kontariuszem


Bank Millennium “Konto 360°”

 • Zapewnij miesięczne wpływy na konto z konta zewnętrznego na kwotę min. 1000 zł
 • Wykonaj przynajmniej 1 raz w miesiącu płatność bezgotówkową kartą
 • Jeżeli spełnisz warunki opisane powyżej to wypłaty ze wszystkich bankomatów masz darmowe.

Otwórz konto z kontariuszem


BGŻ BNP Paribas

 • Zapewnij miesięczny wpływ z konta zewnętrznego na kwotę min. 1000 zł
 • Wykonaj płatności kartą w danym miesiącu na kwotę łączną nie mniejszą niż 300 zł

Otwórz konto z kontariuszem


Jak widać we większości banków można nie płacić za konto bankowe zapewniając miesięczny wpływ na kwotę nie mniejszą niż 1000 zł. Osoby pracujące nie powinny mieć z tym problemu. Wystarczy złożyć prośbę u pracodawcy, aby przelewał wynagrodzenia na konto bankowe. biorąc pod uwagę stale rosnącą ilość placówek, które honorują karty płatnicze to nie powinno być problemu ze spełnieniem tych warunków, które dotyczą płatności bezgotówkowych kartą. Wszystkie z prezentowanych powyżej banków zapewniają bezpłatny dostęp do bankowości internetowej skąd można wykonywać za darmo zwykła przelewy krajowe. Po przeczytaniu powyższego poradnika na pewno już posiadasz niezbędną wiedzę na temat zagadnienia jak nie płacić za konto bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*